Stopień alarmowy CHARLIE-CRP w Polsce. Potrwa do 15 marca

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie przedłużające obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CHARLIE-CRP na terytorium całego kraju do 15 marca – przekazało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W piątek na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że premier podpisał zarządzenie, które przedłuża obowiązujący trzeci stopień alarmowy CRP-CHARLIE na terytorium całego kraju do 15 marca do godz. 23:59. „Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni” – dodało RCB.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia alarmowego CRP-CHARLIE obowiązywało od 21 lutego do 4 marca. Stopnie alarmowe lub stopnie alarmowe CRP wprowadza, zmienia i odwołuje premier. Są cztery stopnie alarmu: ALFA, BRAVO, CHARLIE i najwyższy DELTA.

Obecnie obowiązujący trzeci stopień — Charlie — wprowadza się w razie wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym lub uzyskania wiarygodnych i potwierdzonych informacji o planowanym zdarzeniu terrorystycznym.

/więcej/