Uwaga! Oszuści podszywają się pod pracowników poczty i funkcjonariuszy CBŚ

81-latka wyrzuciła przez okno swojego mieszkania torbę wypełnioną zgromadzonymi przez lata oszczędnościami. Pieniądze wpadły w ręce oszustów, podających się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci zostali wezwani 4 maja przed godziną 23 na interwencję do jednego z płockich mieszkań. W rozmowie ze zgłaszającą funkcjonariusze ustalili, że na telefon stacjonarny seniorki zadzwoniła kobieta, przedstawiająca się za pracownika poczty.

– W rozmowie poprosiła 81-latkę o podanie jej dokładnego adresu zamieszkania, ponieważ skierowana została do niej korespondencja z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i banku. Płocczanka bez zastanowienia podała swój adres – informuje podkom. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Po kilkunastu minutach na telefon stacjonarny seniorki zadzwonił mężczyzna, podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.

– Przekazał kobiecie, że jej mieszkanie jest pod obserwacją gangu i jej pieniądze są zagrożone. Polecił seniorce, aby zebrała wszystkie posiadane w mieszkaniu pieniądze i spakowała je do torby, po czym wyrzuciła ją przez okno. Zapewniał, że to policyjna akcja, a pieniądze będą odpowiednio zabezpieczone i zostaną jej szybko zwrócone – relacjonuje podkom. Marta Lewandowska.

/więcej/